כל מה שצריך לדעת על זר לראש לכלה

זר לראש לכלה הוא אוסף פרחים שזורים שמונח על ראשה, מתחת להינומה, כשהיא צועדת לעבר החופה. זוהי תוספת משלימה לשמלת הכלה ולאווירה החגיגית. אבל למה להניח זר פרחים על ראש הכלה ולא לשזור אותם על שמלתה או על פרק כף ידה או לתת לה זר שתישא בידיה? זר לראש לכלה מהווה תוספת לסגנון העיצוב של האירוע ומדגיש את האישיות של הכלה.

זהו אביזר שמושך אליה את תשומת הלב, וכמעט הפריט הראשון שהאורחים רואים. אז אם את כלה לעתיד, ההחלטה על סגנון הזר שיעטר את ראשך וישלים את המראה שלך בדרך לחופה, היא החלטה חשובה.

מגוון הפרחים משתנה וכך גם גודל הזר. בחלק מהמקרים, בני הזוג מוותרים לחלוטין על המסורת ומעדיפים להתחתן בטקס קצר ברבנות או לקיים טקס חתונה אזרחית. אבל ללא קשר לסוג החתונה, השאלה המתעוררת אצל רוב הכלות היא האם לשאת זר על הראש? מאמר זה מסביר את ההיסטוריה ואת המסורת של בחירת זר פרחים לראש הכלה.

ההיסטוריה והמשמעות של זר פרחים לראש הכלה

המנהג של נשיאת זר פרחים לראש הכלה מתחיל מהעת העתיקה. יוונים ורומאים קדומים, ואפילו המצרים, נשאו עשבי תיבול ריחניים ותבלינים על מנת להדוף מזל רע במהלך טקסי החתונות. הפרחים סימלו התחלה חדשה ותקווה לפריון, אושר ונאמנות.

רק בעידן הוויקטוריאני, ניתן היה לראות את לידת זר הפרחים לחתונה כפי שהוא מוכר היום. בעוד שסמליות הפרחים הייתה פופולרית מאוד אז, וכלות הצליחו להביע את הרגשות הרומנטיים שלהן באמצעות הבחירות הפרחוניות הספציפיות שלהן, מנהג זה דעך מעט עם השנים, כאשר בני זוג שתכננו חתונות בסגנונות מודרניים, בחרו בפרחים שלהם סמך היופי והצבעים.

היום המסורת הפכה למנהג די קבוע, ופרחים מעטרים לא רק את שולחנות האולם או גן האירועים או את החופה, אלא מתנוססים בגאווה גם על ראשן של כלות שמתהדרות בהם כפריט עיצוב שמשדר טעם טוב ויופי נצחי וקלאסי.

אז עכשיו, שהבנו מאיפה התחיל המנהג ולמה, בואו נדבר רגע על כמה שאלות חשובות שכלות עשויות לתהות לגביהן, כשהן בוחרות זר שישלים את המראה שלהן בערב הכי חשוב בחייהן.

חלופות לזרי פרחים לראש הכלה

זר לראש הכלה הוא סידור הפרחים החשוב ביותר באירוע. זהו פריט העיצוב הכי מצולם באירוע, וחשוב לזכור שיקר יותר אין פירושו גדול יותר. התמחור מבוסס על ערך הפרחים ולא על גודל הזר.

כך, למשל, לא כל הכלות בוחרות זר פרחים עגול ומסורתי, וזה בסדר, כי יש עוד המון אפשרויות אלגנטיות באותה מידה. צורות אסימטריות, זרי פרחים קטנים יותר, עיצובים מדורגים, כולם יפים ומתאימים.

האלמנטים שמשמשים יכולים להיות נועזים ולכלול ורדים אדמוניות, סוגים של פרחים טרופיים, ושילובי צבעים מעניינים שיוצרים אמירות ייחודיות.

המלצות 'עשה' ו'אל תעשה בבחירת זר פרחים לכלה

אם את מחפשת כתר פרחים יפה לחתונה שלך, כדאי שתיקחי בחשבון כמה שיקולים מומלצים ולא מומלצים לפני שתבקרי בחנות פרחים או שתבחרי זר באתר של שוזרי פרחים לחתונות.

בחירת פרחים מסוגים שלא ינבלו מהר

בראש ובראשונה, כלות חייבות להבין שסוגים רבים של פרחים נובלים ומכתימים את השמלה, ולכן עליהן לבחור זר מסוג פרחים שיש להם את הסיכוי הטוב ביותר לשרוד לאורך כל האירוע הגדול. מומלץ למצוא חנות פרחים שתתאים את הסגנון המתאים באופן אישי של זר לראש הכלה, עם הפרחים העמידים ביותר ללא מים למשך פרק זמן ארוך. כמה אפשרויות כוללות:

  • סחלבים
  • ורדים
  • כתר אדום ולבן
  • קשת גיבסנית
  • כתר לבן, שנחשב לבחירה הפופולרית ביותר.

אם משמשים נכון בזר הפרחים לראש הכלה, הוא יכול להוות פריט עיצוב מדהים שמבליט את אישיות הכלה ומוסיף אווירה חגיגית לאירוע.

הכנת זר גיבוי

אם הכלה מודאגת שהזר שמעטר את שערה לא יחזיק מעמד לאורך כל הערב, מומלץ להכין מראש שני זרים נפרדים. אחד לטקס קבלת הפנים והחופה, ואחד להמשך הערב.

אפשר להזמין את עיצוב הזרים בסגנונות עיצוב שונים ולבחור פרחים בצבעים שונים, כי כל סגנון של זר לראש הכלה מתאים לחלק אחר של הערב.

אל תתעלמי מהסגנון האישי שלך

מי אמר שזר פרחים לחתונה צריך להיראות בוהמי? מעצבי זרי פרחים לוקחים בחשבון שיקולים רבים במהלך עיצוב זר לראש הכלה, כולל את סגנון הכלה ואישיותה, השמלה וסגנון העיצוב של האולם או גן האירועים.

אבל כמובן שהשיקול החשוב ביותר הוא ההעדפה האישית, לכן אל תהססי להזמין עיצוב של זר שיתאים לטעמך, ואל תחששי להתנסות בצבעים שונים של פרחים וסגנונות עיצוב שאינם שגרתיים, אם זוהי ההעדפה שלך.

שיקול בחירת הגודל של זר פרחים לראש הכלה

גם בחירת הגודל של זר פרחים לראש הכלה תלוי בהעדפה אישית. יש כלות שמעוניינות בזר פרחים שנופל על פני המצח, ואילו אחרות מעדיפות שהזר ימוקם מאחור על הראש. אין שיטה נכונה או לא נכונה לעצב את הזר, אבל חשוב לוודא שהוא יתאים לתסרוקת הכלה שלך, בין אם את מתכוונת לבחור בסגנון תסרוקת של שיער פזור, גלי, קלוע או אסוף.

דמייני שאת מוסיפה אביזר עיצוב מרהיב לתסרוקת שלך, ולכן חשוב שהזר ישתלב כמו שצריך עם סגנון התסרוקת.

זר הפרחים צריך להתאים למידת ראש הכלה, ולכן יצרני פרחים מציעים התאמת אישית של זרי כלות. למרות זאת, חלק מהכלות עשויות לדאוג שהזר ייפול תוך כדי ריקוד או במהלך ההליכה אל החופה. לכן כמה סיכות שמקבעות היטב את הזר מאבטחות אותו מבלי לפגוע במראה הכללי.

אחסון ראוי של זר הפרחים

שאינם מאחסנים את זר הפרחים במקרר, כי בשיטה זו, הטמפרטורות הקרות במקרר עשויות להאיץ את שינוי צבע הפרים, במיוחד בפריחה לבנה.

ההמלצה היא להשאיר את הזר בחנות הפרחים עד הרגע האחרון האפשרי, ממש בסמוך למועד הצילומים לפני האירוע. אם את חייבת לאסוף את זר הפרחים שלך מוקדם, מומלץ לשמור אותו במקום קריר ויבש, כמו למשל חדר ממוזג.

באילו סוגי פרחים כדאי להשתמש כדי להרכיב זר?

ההחלטה על סוגי הפרחים היא החלטה חשובה, וחשוב להבין שבמקרים רבים סוגי הפרחים הנבחרים מסתכמים בהעדפה אישית, נושא הצבע של החתונה שלכן והעונה בשנה בה מתקיים האירוע.

אין סגנון של זר לראש הכלה שנחשב לנכון או לא נכון. הבחירה יכולה להיות בזר מסורתי ומינימלי, וההמלצה של מעצבי זרי פרחים היא לבחור מה שמרגיש נוח ומשקף את האישיות של בני הזוג.

כשזה מגיע לגודל הזר, חשוב שהוא יהיה פרופורציונאלי לראש הכלה, על מנת לוודא שפניה לא יוסתרו על ידי זר גדול מדי, או להיפך, שההשפעה של הזר לא תורגש עם בחירת זר קטן מדי.

האם זר פרחים לראש הכלה צריך להשלים את סגנון השמלה?

העיצוב הסופי של זר לראש הכלה קשור באופן משמעותי לעיצוב השמלה שלה. לשמלה בסגנון פשוט ואלגנטי מתאים זר פרחים מינימלי, על מנת שלא ליצור ניגוד לסגנון השמלה. לשמלות מנופחות גדולות יותר עשוי להתאים זר פרחים גדול ומורכב יותר.

אבל לא משנה מהו סגנון הזר, שיקול אחד שחשוב לקחת בחשבון הוא איזון הגודל, הצבע וסוג הפרחים שמהם הזר מורכב.

למי עוד כדאי להתאים זר פרחים לטקס החתונה?

אם סגנון העיצוב של האירוע מבוסס על פרחים רבים שמעטרים את האולם, גן האירועים, השולחנות, וכל מקום אחר, מומלץ לבחור זרי פרחים נוספים:

  • למלוות של הכלה;
  • סלסלת עלי כותרת;
  • או אפילו כתר פרחים לילדות שמלוות את הכלה;
  • עיצוב זר פרחים קטן לפרק כף היד של המלוות;
  • או סיכות קטנות מפרחים לבנות המשפחה שעומדות מתחת לחופה, כמו אימהות, אחיות וסבתות.

איך בוחרים את הסגנונות של זרי הפרחים לחתונה?

ברוב המקרים, כלות בוחרות זרי פרחים למלוות שלהן, בסגנונות מעט קטנים יותר מהזר שלהן, ולעתים מייעדות פרח מסוים שיופיע רק על הזר של הכלה. אפשר לבחור גם מגוון פרחים ואז לתת לכל מלווה פרח אחד או כמה גבעולים מסוג יחיד.

אפשרות נהדרת נוספת היא לשחק עם הצבעים או להוסיף סגנון משלים לזר הפרחים לראש הכלה, או לבחור זרים למלווות בסגנונות צבעים מנוגדים, למשל זר אחד בהיר וזר אחד בצבעים עזים יותר.

והשיקול האחרון: בחירת חנות פרחים שיש לה מוניטין ללא דופי

מומלץ לבחור יצרני זרי פרחים לכלות ששמם הטוב הולך לפניהם. כך, למשל, אם בחרת לרכוש את הזר שלך מחנות פרחים שמצאת באינטרנט, כדאי שתבחרי חנות שיש עליה ביקורות מצוינות של גולשים.

ניהול מוניטין ברשת הוא שירות שמוצע על ידי סוכנויות פרסום שמוודאות שהמוניטין של הלקוחות שלהם ברשת יהיה ללא רבב, כך שתוכלי להיות רגועה שהחנות שבחרת היא חנות מוסמכת ואהודה על לקוחות מרוצים רבים.

השארת תגובה